Λευτέρης Πετρούνιας: Η απονομή του χάλκινου μεταλλίου και η συγκίνησή του

Ο Λευτέρης Πετρούνιας έγραψε ιστορία στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 κερδίζοντας το τρίτο του ολυμπιακό μετάλλιο.
λευτέρης-πετρούνιας-η-απονομή-του-χάλ-210387

Ο Έλληνας πρωταθλητής, Λευτέρης Πετρούνιας, κατέκτησε την τρίτη θέση στον τελικό των κρίκων στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού κι έγινε ο πρώτος Έλληνας αθλητής στους κρίκους που κερδίζει τρία ολυμπιακά μετάλλια.

Πριν λίγη ώρα ο Λευτέρης Πετρούνιας πήρε το χάλκινο μετάλλιο κι έκανε περήφανη όλη την Ελλάδα για ακόμα μία φορά, ενώ ο ίδιος ήταν εμφανώς συγκινημένος. Θυμίζουμε πως την πρώτη θέση κατέλαβε ο Κινέζος Γιανγκ Λιου (χρυσό μετάλλιο) και τη δεύτερη ο συμπατριώτης του Γινγκουάν Ζου (ασημένιο μετάλλιο).

Δείτε την απονομή του χάλκινου μεταλλίου στον Λευτέρη Πετρούνια

Περισσότερες Ειδήσεις σήμερα

Ξέσπασε σε κλάματα ο Λευτέρης Πετρούνιας στην αγκαλιά της συζύγου του, Βασιλικής Μιλλούση

«Έγραψε» ιστορία ο Λευτέρης Πετρούνιας: Χάλκινος ο άρχοντας των κρίκων – Κέρδισε 3ο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Πάνος Μιχαλόπουλος: Πώς είναι σήμερα ο γόης των 80’s – Nέα φωτογραφία στα 75 του χρόνια